Niepubliczne przedszkole językowe

Mundo Marino Katowice

Kadra pedagogiczna

 

 

01 Malgorzata Mrozek1

Małgorzata Mrozek - Dyrektor Przedszkola, MBA

Jestem dyrektorem i współwłaścicielem przedszkola Mundo Marino.
Dla mnie słowa „przedszkole” i „Mundo Marino” znaczą wiele więcej niż to co wyczytamy w słowniku. To miejsce, to praca, to służba, na którą zdecydowałam się w bardzo dorosłym etapie życia, mając wiele doświadczeń za sobą.
Jestem spełnioną mamą i żoną.


Wyższe studia pielęgniarskie ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Poznałam pracę pielęgniarki opiekując się zarówno dziećmi jak i dorosłymi w Polsce i zagranicą (Utrecht, Szpital Wilhelmina Kinderziekenhuis).

Ukończyłam także Studia MBA (Graduate School of International Business of the University of Bristol, Graduate School of International Business of the Ecole Nationale des Ponts et Chaussees  we współpracy  z  Uniwersytetem  Ekonomicznym w Katowicach).


Oprócz tego poznałam pracę w korporacji, ale dopiero tutaj, w przedszkolu znalazłam możliwość realizacji moich ambicji, pomysłów, znalazłam miejsce, które od początku mogłam kreować sama, począwszy od urządzania przedszkola, wyposażenia, organizacji w nim pracy po stworzenie dzieciom warunków do nauki, zabawy i rozrywki. Warunków, które będą pamiętały całe życie. Przekazujemy im każdego dnia zasady, wychowanie i wiedzę, które dadzą im podstawy do mocnego startu w szkole.
Każdy dzień z Państwa dziećmi sprawia, że to co robię ma ogromny sens. Dzięki dzieciom czuję się młodo, jestem radosna, dzięki ich szczerości i bezinteresowności prosta odpowiedź z mojej strony na ich liczne pytania staje się dla nich często wskazówką na całe życie.

02 Izabela Wilgocka

Izabela Wilgocka - Dyrektor ds. Pedagogicznych, nauczyciel mianowany

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Katowicach. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika, specjalność zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Posiadam również dyplom ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Na co dzień biegle posługuję się językiem migowym, umiejętność tę przekazuję studentom na wyższych uczelniach, jak i również przedszkolakom.

Niezależnie od tego jestem niepoprawną optymistką. Swoim uśmiechem i energią zarażam wszystkich dookoła. Praca z dziećmi sprawia, że czuję się spełniona zawodowo, gdyż ciągle uczę się czegoś nowego. W swoim zawodzie każdy dzień to niesamowita przygoda i nowe wyzwanie. Wzrusza mnie szczerość i bezinteresowność dzieci. Zaskakują i bawią proste i szczere pytania, na które nie łatwo znaleźć dobrą odpowiedź. Dzieciństwo jest wyjątkowym okresem w życiu człowieka, dlatego cieszę się, że mogę z bliska mu się przyglądać, a także służyć najmłodszym i ich rodzicom wsparciem oraz pomocą.

Prywatnie lubię czytać książki i spacerować z moim owczarkiem niemieckim.

Bojanek Paulina

Paulina Bojanek

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam studia na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. 

Dzięki pracy w tak wspaniałym miejscu, jakim jest nasze przedszkole i z tak cudownymi osobami jakimi są moje koleżanki w pracy mogę śmiało powiedzieć, że jestem osobą szczęśliwą, która spełnia swoje marzenia. Jestem dumna z tego, że jestem nauczycielem i uważam, że wykonuję najwspanialszy zawód na świecie, w którym każdy dzień to nowa przygoda, ale też nowe wyzwania. To dla mnie niesamowite, że mogę wspólnie z tymi młodymi ludźmi odkrywać i poznawać otaczający ich świat. 
Zawsze staram się aby dzieci czuły się przy mnie bezpieczne i by miały świadomość, że mogą mi zaufać, powierzyć mi swoje największe sekrety, przedszkole jest takim troszkę ich drugim domem i pragnę, aby tak właśnie się w nim czuły – jak w domu.

Nie jestem jednak poważną Panią Nauczycielką, mam duży dystans do siebie i do świata dlatego dużo śmiechu, szaleństw i wygłupów to u mnie codzienność. 
Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, tańca i ruchu i właśnie tych form aktywności staram się jak najwięcej włączać w codzienne zajęcia z dziećmi. Uważam, że taniec jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu w sposób aktywny, pozwala rozładować napięcie i pozbyć się złych emocji.

Wolny czas uwielbiam także spędzać z dobrą książką lub przy dobrym filmie z kubkiem kawy w ręce, oczywiście z mlekiem roślinnym, gdyż jestem weganką, dlatego też tematyka zdrowego i etycznego stylu życia nie jest mi obca.
Gdy pragnę zapomnieć o problemach wyjeżdżam do rodziny na wieś i tam odcinam się od całego świata i wszystkich zmartwień.

 Sabina Korzuch

Sabina Korzuch

W 2016 roku zostałam absolwentką filologii polskiej, rok później ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Na co dzień moimi podopiecznymi są przedszkolaki, ale zajmuję się również studentami polonistyki w ramach studiów doktoranckich z literaturoznawstwa.

Uwielbiam literaturę, a tym, co interesuje mnie najbardziej, jest poezja po roku 1989.
Praca w przedszkolu daje mi mnóstwo satysfakcji. Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwacja tego, w jaki sposób nasi najmłodsi się rozwijają i stają się coraz bardziej samodzielni. Uwielbiam wyzwania, a tym, co daje mi poczucie spełnienia jest widok dziecka, które przełamuje swoją nieśmiałość i na występie z okazji Dnia Mamy najgłośniej śpiewa dla niej piosenkę. Dzięki pracy w „Mundo Marino” mogę nie tylko realizować się zawodowo, ale również rozwijać relacje interpersonalne z dziećmi. To właśnie poznawanie tak różnorodnych charakterów sprawia, że zawód nauczyciela przedszkola jest zaskakujący, interesujący i dający ogrom radości. Bardzo lubię zarażać dzieci swoją pasją, dlatego duży nacisk kładę na obecność literatury w życiu najmłodszych – w sali przedszkolnej nie może zabraknąć kącika czytelniczego.

Natomiast w wolnych chwilach skrupulatnie poprawiam najdrobniejsze błędy ortograficzne :-)

 Daria Kus

 Daria Kus

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam studia na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. 

Moja praca jest moją pasją! - dzięki temu robię to, co lubię i moja praca jest bardziej efektywna. Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam pracować z młodszymi dziećmi, nauczać i wychowywać, być z nimi i dla nich. Od zawsze chciałam zostać nauczycielką przedszkola.

Przedszkole jest dla mnie jak mój drugi dom. Jest to miejsce, w którym mogę realizować wszystkie moje pomysły. Miejsce, w którym nie ma czasu na smutek i niezadowolenie. Jest to miejsce przepełnione miłością i radością! Każdego dnia zostawiam moim podopiecznym część siebie, zostawiam im swoje serce. Staram się „zarazić” ich moją radością i energią do życia. Moim celem jest wierzyć w każde dziecko, jego możliwości, akceptować jego wybory i wspierać go w każdej mu potrzebnej chwili. Po prostu przy i dla niego BYĆ ZAWSZE. W swojej pracy lubię słuchać rozmów dzieci, rozmawiać z nimi, poznawać je i rozumieć. Wraz z moimi przedszkolakami lubię aktywnie spędzać czas, najbardziej przy aktywności ruchowej, plastycznej oraz muzycznej.

Jestem osobą odpowiedzialną, kreatywną, zorganizowaną i rzetelną. Zawsze uśmiechnięta i chętna udzielenia pomocy.
Prywatnie lubię książki psychologiczne i podróże. Uwielbiam zwierzęta! Uznaję, iż „osoba, która nie lubi dzieci oraz zwierząt nie jest człowiekiem”.

Monika Mrokwa

Monika Mrokwa

Studiuję w GWSH w Katowicach na kierunku pedagogika, specjalność: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z opieką nad dzieckiem do lat trzech.

Praca z dziećmi interesowała mnie od zawsze. Wszystkie dzieci przychodzące do naszego przedszkola są dla mnie darem, który staram się pielęgnować, szanować i odkrywać w nim to co najlepsze. Dzięki pracy z najmłodszymi ciągle się uczę, staję przed wyzwaniami, a dni wypełnione są uśmiechem. :) Czuję się spełniona w tym co robię za każdym razem, gdy mogę dzieciom pomóc, odpowiedzieć na ich nurtujące pytania, gdy wspólnie możemy poznawać świat. W codziennej pracy najbardziej zależy mi na tym, aby dziecko czuło się bezpieczne, ważne i zrozumiane.
Poza wymarzoną pracą i studiami, w wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas na łonie natury, a zwłaszcza w pobliskich lasach. Zawsze robię to w towarzystwie mojego aktywnego psa rasy flat coated retriever. Uważam, że podróże nadają życiu głębszy sens. Te odległe, czy 100 km od domu... Każda wyprawa w świat i odkrywanie nowych miejsc sprawia, że mam jeszcze więcej energii do działania.

 Karolina Sawicka

Karolina Sawicka

Studiuję w GWSH w Katowicach, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna i opieka nad dzieckiem do lat 3.

Od ponad 10 lat pracuję z dziećmi. Zaczynałam w wieku 17 lat jako wolontariuszka w świetlicy środowiskowej. Z Mundo Marino związana jestem od 2013 roku. Praca z dziećmi daje mi zarówno radość, jak i satysfakcję. Zdobyte doświadczenie mogę wykorzystać, aby pomóc w wychowaniu tych najmłodszych. Staram się, aby dziecko czuło się szczęśliwe i bezpieczne.

Moją największą pasją są podróże. Włochy i prawdziwa pizza, której jestem wielką fanką, Portugalia i piękne plaże, Islandia i zorza - najbardziej ekstremalna wyprawa na której byłam… wierzę, że to dopiero początek. Jednym z największych marzeń jest zobaczyć plażę pełną flamingów na Arubie i przejechać się na deskorolce w Kalifornii. Wieczorami lubię obejrzeć dobry serial lub sprawdzić nowości komiksowe. Nie ma jednak lepszego superbohatera niż Batman.

 Malgorzata Szymiczek

Małgorzata Szymiczek

Absolwentka kształcenia wczesnoszkolnego z wychowaniem przedszkolnym na Uniwersytecie Opolskim.
Obecnie kontynuuję naukę na kierunku edukacja elementarna z terapią pedagogiczną.

W swoich działaniach dydaktyczno - wychowawczych zawsze kieruję się dobrem dziecka, staram się stwarzać takie warunki, w których będzie się czuło kochane i w pełni akceptowane.

Jestem osobą uśmiechniętą i życzliwą, dla której praca z najmłodszymi stała się pasją oraz sposobem na życie.
Prywatnie właścicielka niesfornego kota,  miłośniczka literatury skandynawskiej, uwielbiająca pływanie i jazdę na mountainboardzie.

Maria Wantula

Maria Wantuła

Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologia polska. W ramach programu specjalizacji nauczycielskiej ukończyłam przygotowanie pedagogiczne.

W pracy podążam za myślą Konfucjusza "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła".
Dla mnie dziecko to młody człowiek, którego musimy złapać za rękę i towarzyszyć podczas poznawania świata. Każdy z nas w dzieciństwie uczy się oraz kształtuje swój charakter i osobowość przez doświadczenie i obserwacje, dlatego stawiam na uśmiech, pozytywne nastawienie i podejście do każdego z miłością i zrozumieniem.
Codziennie w pracy zaskakuje mnie i zachwyca jasność widzenia dzieci, a zarazem ich wyobraźnia. Uważam, że moja praca przynosi obustronne korzyści, ja przypominam sobie, jak patrzeć na świat oczami dziecka, a one dostają ode mnie wsparcie w poznawaniu i rozumieniu tego, co nowe.
Chciałabym wzbudzać w moich wychowankach chęć samodzielnego szukania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, aby z dnia na dzień stawały się bardziej samodzielne oraz wprowadzić ich w świat sztuki, a szczególnie dzielić z nimi moją pasję, którą jest literatura.

 Magdalena Wloka

Magdalena Włoka

Studiuję w GWSH w Katowicach, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna i opieka nad dzieckiem do lat 3.

„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Śmiech dziecka jest czysty i szczery, i to on sprawia że praca nie jest dla mnie tylko zawodem, lecz pasją. To dzieci każdego dnia uczą mnie, jak cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy i zachwycać się tym czego my dorośli często nie dostrzegamy. W mojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością oraz wiarą w każde z nich. Staram się zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa, wspomóc ich rozwój, ale przede wszystkim być dla nich osobą, która zawsze pomoże i przytuli. Ważne dla mnie jest to, aby każdy dzień był pełen radości i wspaniałych przeżyć. W przyszłości pragnę podnosić swoje kwalifikacje, aby cały czas rozwijać się w tym kierunku.

Prywatnie jestem mamą 3 letniej dziewczynki ,co pozwala mi lepiej zrozumieć emocje, które towarzyszą rodzicom moich podopiecznych.

   

 

 

Copyright © Mundo Marino