Niepubliczne przedszkole językowe

Mundo Marino Katowice

Aikido

 

Aikido japońska sztuka walki smodyfikowana przez Morihei Ushiba pod koniec dziewiętnastego i na początku dwudziestego wieku. Twórca Aikido oparł się na rzutach i dzwigniach a także na wykorzystaniu bokken, jo i tanto ( drewniana broń japońska do treningów).
Aikido składa się z szerokiego zakresu technik, opierających się na zasadzie ruchu i energii, by zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego. Wiele technik opiera się na ruchu kołowym lub po łuku. Istnieje opinia, że aikido jest szczególnie dobrze dostosowane do sytuacji z wieloma atakującymi. Na najwyższym poziomie aikido może być zastosowane do obrony bez powodowania poważnych obrażeń u atakującego lub broniącego się. Jeżeli techniki są wykonywane poprawnie, wzrost ani siła nie mają wpływu na ich efektywność.
Jak żadna inna sztuka walki, Aikido kładzie nacisk na moralny i psychologiczny wymiar działań oraz na odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka w całym procesie treningu i walki.

Mariusz Lachowski  instruktor - 3 Dan Aikikai urodził i wychował się  w Tychach . W 2002r. przeprowadził się do Nowego Jorku gdzie rozpoczął treningi New York Aikikai prowadzonej przez  Sensei  Yoshmitsu Yamada i Sensei Seiichi Sugano ( uczniowie twórcy ).
Po kilku latach treningów zostaje zaakceptowany  jako uchi deshi ( żyjący student ), gdzie uczy się aikido jak również etykiety, historii, obyczajów. Zaangażowanie,pracowitość owocują szybkimi postępami  i egzaminem na 1 dan.  Kontynuuje treningi i rozpoczyna nauczanie klasy dziecięcej i dorosłych. W 2010 roku wraca do Polski aby dzielić się wiedzą.
Jako jedyny Polak przeszedł program uchi deshi u najlepszych instruktorów na świecie.Obecnie nadal pogłębia swoją wiedze odbywając liczne staże w  Polsce i za granicą owocuje to przeznaniem tytyłu Fukoshiodin( młodszy instrktor ).
Aktualnie  prowadzi kluby Aikido w Tychach i Oświęcimiu.
Prowadzi również zajęcia Aikido w przedszkolach na terenie Katowic, Tychów i Oświęcimia.

Copyright © Mundo Marino