Niepubliczne przedszkole językowe

Mundo Marino Katowice

Kadra pedagogiczna

 

 

IzabelaW

Izabela Wilgocka - Dyrektor przedszkola

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Katowicach. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika, specjalność zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Posiadam również dyplom ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu organizacji i zarządzania oświatą.

Na co dzień biegle posługuję się językiem migowym, umiejętność tę przekazuję studentom na wyższych uczelniach, jak i również przedszkolakom.

Niezależnie od tego jestem niepoprawną optymistką. Swoim uśmiechem i energią zarażam wszystkich dookoła. Praca z dziećmi sprawia, że czuję się spełniona zawodowo, gdyż ciągle uczę się czegoś nowego. W swoim zawodzie każdy dzień to niesamowita przygoda i nowe wyzwanie. Wzrusza mnie szczerość i bezinteresowność dzieci. Zaskakują i bawią proste i szczere pytania, na które nie łatwo znaleźć dobrą odpowiedź. Dzieciństwo jest wyjątkowym okresem w życiu człowieka, dlatego cieszę się, że mogę z bliska mu się przyglądać, a także służyć najmłodszym i ich rodzicom wsparciem oraz pomocą. Prywatnie lubię czytać książki, tańczyć i czasem pobiegać.

Od 2009 roku jestem związana z Mundo Marino – to moje miejsce na ziemi.

 

MałgorzataM

Małgorzata Mrozek - Wspólwłaściciel przedszkola

Jestem współwłaścicielem przedszkola Mundo Marino.
Dla mnie słowa „przedszkole” i „Mundo Marino” znaczą wiele więcej niż to co wyczytamy w słowniku. To miejsce, to praca, to służba, na którą zdecydowałam się w bardzo dorosłym etapie życia, mając wiele doświadczeń za sobą.
Jestem spełnioną mamą i żoną.


Wyższe studia pielęgniarskie ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Poznałam pracę pielęgniarki opiekując się zarówno dziećmi jak i dorosłymi w Polsce i zagranicą (Utrecht, Szpital Wilhelmina Kinderziekenhuis).

Ukończyłam także Studia MBA (Graduate School of International Business of the University of Bristol, Graduate School of International Business of the Ecole Nationale des Ponts et Chaussees  we współpracy  z  Uniwersytetem  Ekonomicznym w Katowicach).


Oprócz tego poznałam pracę w korporacji, ale dopiero tutaj, w przedszkolu znalazłam możliwość realizacji moich ambicji, pomysłów, znalazłam miejsce, które od początku mogłam kreować sama, począwszy od urządzania przedszkola, wyposażenia, organizacji w nim pracy po stworzenie dzieciom warunków do nauki, zabawy i rozrywki. Warunków, które będą pamiętały całe życie. Przekazujemy im każdego dnia zasady, wychowanie i wiedzę, które dadzą im podstawy do mocnego startu w szkole.
Każdy dzień z Państwa dziećmi sprawia, że to co robię ma ogromny sens. Dzięki dzieciom czuję się młodo, jestem radosna, dzięki ich szczerości i bezinteresowności prosta odpowiedź z mojej strony na ich liczne pytania staje się dla nich często wskazówką na całe życie.

SabinaK

Sabina Korzuch - Kierownik przedszkola

W 2016 roku zostałam absolwentką filologii polskiej, rok później ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. W 2021 roku uzyskałam dyplom ukończenia kursu kwalifikacyjnego z zakresu organizacji i zarządzania oświatą.

Przełamanie nieśmiałości małego chłopca, który podczas wystąpienia z okazji Dnia Mamy najgłośniej śpiewa wzruszająca piosenkę… Szczery uśmiech wstydliwej dziewczynki, która wreszcie postanawia pobawić się ze swoimi rówieśnikami… Mały urwis, który w końcu zdobywa się na odwagę i wręcza swojej pani słodką laurkę…

To jedynie kilka z wielu aspektów, które dają mi poczucie spełnienia z pracy włożonej w rozwój dzieci. To właśnie dzięki ich różnorodnym charakterom, zawód nauczyciela staje się dla mnie prawdziwą pasją. Pasją, którą - jako absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz filologii polskiej - z łatwością łączę z prowadzeniem zajęć opartych na literaturze dla najmłodszych. Dlatego też w naszej przedszkolnej sali nie może zabraknąć kącika czytelniczego, z którego korzystają wszystkie dzieci.

W wolnym czasie najchętniej podróżuję, czytam, spędzam czas z bliskimi, jem pizzę i zajmuję się kotem Pimpusiem :)

 

AnnaC

Anna Czaplińska

Zawsze marzyłam o pracy z dziećmi. Odkąd pamiętam, dzieci odgrywały ważną rolę w moim życiu i nieustannie czułam się dobrze w ich beztroskim towarzystwie. Doskonale odnajduję się w pracy z najmłodszymi – uwielbiam ich słuchać i patrzeć, jak się rozwijają. Z kolei przytulenie oraz uśmiech dziecka wszystko wynagradzają, a praca w przedszkolu sprawia, że ciągle się uczę.

Ponadto bardzo lubię prace plastyczne, kartki świąteczne czy też różne stroiki, które mogę tworzyć wspólnie z uśmiechniętymi dziećmi.

Prywatnie lubię czytać książki, mam kotkę Mimi, cenię sobie fotografię oraz chodzenie do rożnych knajpek i próbowanie nowych smaków.

IzabelaI

Izabela Iwańska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika, o specjalności Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam dużo wcześniej. Już w liceum wyjeżdżałam na obozy jako wychowawca, brałam udział jako wolontariuszka w projekcie Akademia Przyszłości. W wolnej chwili dorywczo pracowałam jako opiekunka dla dzieci. Dzięki temu zyskałam nie tylko doświadczenie, ale też pewność, że praca z dzieckiem to jest coś czym chciałabym się zajmować. Ogromną radość sprawia mi towarzyszenie dziecku w jego rozwoju, dawanie mu cennych wskazówek i pozwalanie na samodzielne odkrywanie tajemnic naszego świata. Lubię wspierać młodych ludzi w odkrywaniu swoich talentów, pasji, zainteresowań. Mogę też się od nich wiele nauczyć. Najwspanialszą rzeczą w pracy z dziećmi jest ich uśmiech, który jest bezcenną nagrodą za wszystko. Jest też niesamowitą motywacją do podejmowania nowych wyzwań. Sama bardzo lubię się uśmiechać i zarażać innych uśmiechem. Jestem pozytywnie nastawiona do ludzi i otwarta. Kocham górskie wędrówki oraz podróże. Lubię pokonywać swoje lęki, a mam ich dużo. Uwielbiam też marzyć, mam długą listę swoich marzeń i wierzę, że wszystkie nasze marzenia przy odrobinie własnej pracy się spełniają. Dlatego też chciałabym, aby młodzi ludzie wierzyli w swoje możliwości, że mogą wiele osiągnąć i spełniać swoje marzenia!

 

Katarzyna KN

Katarzyna Knas - Nowak

kończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Prywatnie jestem mamą dwójki synów: Jakuba i Mateusza. To właśnie wtedy, gdy założyłam własną rodzinę, zrozumiałam, że praca z dziećmi jest moim powołaniem i spełnieniem. Szybko nawiązuję kontakt z najmłodszymi, ponieważ poświęcam im całe swoje serce i energię. Mam mnóstwo pomysłów i niesłabnący zapał do pracy, jestem komunikatywna i zawsze uśmiechnięta. Poprzez stosowanie różnorodnych aktywizujących metod nauczania, staram się zachęcać dzieci do rozwijania myślenia krytycznego, rozwiązywania problemów, stosowania wiedzy w praktycznym działaniu, a także kształtowania bardzo ważnej w dzisiejszych czasach cechy – empatii. Każde dziecko jest inne, ale każde jest tak samo ważne, dlatego stosuję zasadę indywidualnego podejścia. Interesuję się sportem – przede wszystkim siatkówką, którą uprawiam amatorsko. Wolny czas lubię spędzać z rodziną na spacerach i zabawach z dziećmi.

 

MonikaK

Monika Koczy

Studiuję w GWSH w Katowicach na kierunku pedagogika, specjalność: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z opieką nad dzieckiem do lat trzech.

Praca z dziećmi interesowała mnie od zawsze. Wszystkie dzieci przychodzące do naszego przedszkola są dla mnie darem, który staram się pielęgnować, szanować i odkrywać w nim to co najlepsze. Dzięki pracy z najmłodszymi ciągle się uczę, staję przed wyzwaniami, a dni wypełnione są uśmiechem. :) Czuję się spełniona w tym co robię za każdym razem, gdy mogę dzieciom pomóc, odpowiedzieć na ich nurtujące pytania, gdy wspólnie możemy poznawać świat. W codziennej pracy najbardziej zależy mi na tym, aby dziecko czuło się bezpieczne, ważne i zrozumiane.
Poza wymarzoną pracą i studiami, w wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas na łonie natury, a zwłaszcza w pobliskich lasach. Zawsze robię to w towarzystwie mojego aktywnego psa rasy flat coated retriever. Uważam, że podróże nadają życiu głębszy sens. Te odległe, czy 100 km od domu... Każda wyprawa w świat i odkrywanie nowych miejsc sprawia, że mam jeszcze więcej energii do działania.

 

ArlettaK

Arletta Kumorek

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku filologia angielska ze specjalnością nauczycielską. Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się już od 6 lat. W swojej pracy zawodowej często wykorzystuję nietypowe środki dydaktyczne, które ułatwiają przyswajanie języka obcego.

Jestem osobą, która zawsze stawia na komfort i zadowolenie drugiego człowieka. Nie ma dla mnie rzeczy „nie do zrobienia” czy spraw beznadziejnych. Swoją ambicją i determinacją często zarażam ludzi wokół siebie.

Mundo Marino nie jest dla mnie jedynie miejscem, w którym wykonuję swoją pracę. Jest drugim domem, w jakim mogę spotkać się ze wspaniałymi dziećmi oraz kadrą pedagogiczną.

Praca z najmłodszymi sprawia, że uśmiech nie znika z moich ust, daje mi również poczucie spełnienia. Wśród przedszkolaków czuję się szczęśliwa, ponieważ nikt, tak jak one, nie potrafi zarazić mnie swoją radością oraz optymizmem. 

 

WeronikaN

Weronika Nowak

Jestem absolwentką GWSH w Katowicach na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z opieką nad dzieckiem do lat 3.

Ukończyłam również szkołę medyczną na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej oraz terapeuta zajęciowy.

Z dziećmi pracuję od 6 lat. Możliwość brania udziału w kształtowaniu osobowości młodego człowieka, w jego rozwoju, pomoc w rozwiązywaniu zagadek otaczającego nas świata czy wspólne odkrywanie nowych rzeczy sprawia mi wiele satysfakcji. Najbardziej w tej pracy cenię sobie pozytywne nastawienie dzieci do otoczenia oraz ich szczerość w kontaktach interpersonalnych.

Jako nauczyciel i terapeuta zajęciowy uwielbiam tworzyć z dziećmi różnego rodzaju pracę plastyczne, ozdoby świąteczne, pomagając im przy tym uwolnić ich kreatywność oraz inwencję twórczą.

Na co dzień jestem osobą zorganizowaną, lubiąca uczyć się nowych rzeczy oraz spędzać wolny czas z dobrą książką.

 

 KarolinaS

Karolina Tokarczyk

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna, przedszkolna i opieka nad dzieckiem do lat 3.

Od ponad 15 lat pracuję z dziećmi. Zaczynałam jako wolontariuszka w świetlicy środowiskowej. Z Mundo Marino związana jestem od 2013 roku. Praca z dziećmi daje mi zarówno radość, jak i satysfakcję. Zdobyte doświadczenie mogę wykorzystać, aby pomóc w wychowaniu najmłodszych. Staram się, aby każde dziecko czuło się szczęśliwe i bezpieczne.

Moją największą pasją są podróże: Włochy i prawdziwa pizza, której jestem wielką fanką, Portugalia i piękne plaże, Islandia i zorza – najbardziej ekstremalna wyprawa, na której byłam. Wierzę, że to dopiero początek! Jednym z moich największych marzeń jest podróż na Wyspy Owcze. Kolekcjonuję także komiksy, nie ma jednak lepszego superbohatera niż Batman. W wolnej chwili, jeśli nie jestem na wycieczce, nie spaceruję brzegiem Bałtyku, to pewnie piekę ciasto, którym z radością dzielę się z kadrą i przedszkolakami Mundo Marino :-)

 

MariaS

Maria Skipioł

Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologia polska. W ramach programu specjalizacji nauczycielskiej ukończyłam przygotowanie pedagogiczne.

W pracy podążam za myślą Konfucjusza "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła".
Dla mnie dziecko to młody człowiek, którego musimy złapać za rękę i towarzyszyć podczas poznawania świata. Każdy z nas w dzieciństwie uczy się oraz kształtuje swój charakter i osobowość przez doświadczenie i obserwacje, dlatego stawiam na uśmiech, pozytywne nastawienie i podejście do każdego z miłością i zrozumieniem.
Codziennie w pracy zaskakuje mnie i zachwyca jasność widzenia dzieci, a zarazem ich wyobraźnia. Uważam, że moja praca przynosi obustronne korzyści, ja przypominam sobie, jak patrzeć na świat oczami dziecka, a one dostają ode mnie wsparcie w poznawaniu i rozumieniu tego, co nowe.
Chciałabym wzbudzać w moich wychowankach chęć samodzielnego szukania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, aby z dnia na dzień stawały się bardziej samodzielne oraz wprowadzić ich w świat sztuki, a szczególnie dzielić z nimi moją pasję, którą jest literatura.

 

 AleksandraW

 Aleksandra Wloka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, na którym ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika zdrowia. Następnie rozpoczęłam studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Przez ponad 3 lata pracowałam ponadto w żłobku i – choć było to fantastyczne miejsce – w mojej głowie pojawiła się myśl, że bardzo chciałabym zajmować się starszymi dziećmi. Ukończyłam więc studia podyplomowe na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Od tego momentu zaczęłam pracować w przedszkolu. Jestem nauczycielem już ponad 3 lata i nie zamieniłabym swojej profesji na żadną inną. Wykonywany zawód sprawia bowiem, że każdego dnia cieszę się z wybranej przez siebie drogi. W pracy z dziećmi jestem osobą cierpliwą, uśmiechnięta oraz wrażliwą na ich problemy. Podchodzę do najmłodszych w sposób holistyczny, staram się zrozumieć ich zachowania, by móc ich wspierać oraz pomagać im w radzeniu sobie w określonej sytuacji. Jednym z moich atutów jest kreatywność, dzięki której zawsze potrafię wymyślić „coś z niczego”.

Prywatnie uwielbiam czytać książki, chodzić po górach czy szyć z filcu. W tym roku wybieram się także na studia z jogi, która jest jedną z moich pasji i chciałabym jej elementy wdrożyć również do swojej codziennej pracy z dziećmi.

   

 

 

Copyright © Mundo Marino