Niepubliczne przedszkole językowe

Mundo Marino Katowice

Przedszkole i piłka

 

Adresatami programu „Przedszkole i piłka” w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a głównym bohaterem zajęć jest Kangur oraz jego Zwierzoprzyjaciele. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, dzięki czemu dzieci nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Głównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

CELEM PROWADZONYCH ZAJĘĆ JEST:
- polepszenie ogólnego stanu zdrowia,
- uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
- ukulturalnianie fizyczne dziecka
- zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,
- przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,
- popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

 

Copyright © Mundo Marino